polski Polska  śląskie  mikołowski   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal / Urząd miasta Niedziela - 16 grudnia 2018 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy       
 Menu
 - Urząd miasta
 - Historia i tradycje
 - Kultura i sztuka
 - Parafie
 - Szkoły i organizacje
 - Gospodarka
 - Przetargi
 - Wykaz banków 
 - Spis Firm 
 - Informator
 - Galeria
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
  Sainte Genevieve des Bois
Walory turystyczno-przyrodnicze
Gminy holenderskie
Instytucje w gminie
Ważne telefony
Spis gmin powiatu mikołowskiego
URZĄD MIASTA MIKOŁOWA


Początki współpracy Mikołowa i Sainte Genevieve des Bois sięgają roku 1992r. , kiedy to nawiązano pierwsze kontakty partnerskie. Oba miasta dzieli około 1550 km lecz nie przeszkadza to prowadzeniu wymiany młodzieży, pracowników administracji samorządowej oraz przedstawicieli drobnej wytwórczości. Oficjalne podpisanie porozumienia o współpracy miało miejsce w 1997r.
Porozumienie zakładało ustanowienie stałych kontaktów pomiędzy władzami miejskimi obu miast, a w szczególności, do wymiany doświadczeń dotyczących decentralizacji, informacji i demokracji lokalnej, jak i w kwestii ochrony środowiska. Ponadto kontakty wzajemne mają służyć sprzyjaniu wszelkim inicjatywom, zwłaszcza w takich dziedzinach jak: kultura, sport, wymiana pomiędzy administracjami, mieszkańcami, młodzieżą, pomiędzy stowarzyszeniami i instytucjami lokalnymi.
Na bazie tego porozumienia w następnym roku przeprowadzono cykl trzech szkoleń wyjazdowych dla pracowników administracji samorządowej Urzędu Miasta Mikołowa.
Tematyka zajęć obejmowała: planowanie przestrzenne, zasady informacji i promocji miasta, przedstawienie struktur organizacyjnych samorządu terytorialnego oraz zapoznanie się z organizacją urzędów stopnia samorządowego we Francji. Szkolenia miały miejsce w marcu, maju i październiku 1998r i były dofinansowane przez fundusz Phare Fiesta II. Niezależnie od tego począwszy od 1991 roku artyści z Mikołowa są zapraszani na Salon Artystyczny odbywający się w okolicach marca w Sainte Genevieve des Bois, również corocznie w maju wystawcy z Mikołowa, głównie rzemieślnicy, biorą udział w organizowanych Jarmarkach w Sainte Genevieve des Bois.
Podobnie przedstawiciele gminy francuskiej są zapraszani na organizowane w Mikołowie tzw. Mikołowskie Dni Muzyki. Jest to cykliczna impreza odbywająca się przeważnie w czerwcu, na której oprócz występów artystycznych prezentowane są osiągnięcia z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii itp.©Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP